Kronika

Zápisy z akcí, tak jak jsme je prožili očima účastníků.

HomeAkceKronikaSpolečné setkání Royalu ze Severní Moravy 27. 9 2014

Společné setkání Royalu ze Severní Moravy 27. 9 2014

Poslední sobota v září zpočátku moc nezazářila. Ráno byla silná oblačnost a vše spíše vypadalo na déšť než na pěkné slunečné počasí. A to zrovna dnes máme vyrazit na společné setkání Royal Rangers ze Severní Moravy, které se má uskutečnit na loděnici u Žermanické přehrady, a k tomu všemu zrovna ještě my máme zajišťovat lodní dopravu!

Náš sraz máme v půl deváté u kavárny Oáza, kde doráží i děti z Jablunkova, domluvili jsme se totiž, že pojedeme společně. Nasedáme do aut, do přívěsu balíme lodě a vyrážíme. Sice trochu zklamaně, že nejspíš z lodí nic nebude, ale možná dnešek ještě překvapí.

Společné zahájení se koná v modlitebně AC Havířov, kde nás dorazilo celkem 106, což sice nestačí na rekord z minula, ale i tak je to služná účast. Po společném zahájení a modlitbě za počasí se děti rozdělují do skupinek po deseti, dostávají GPS navigace a postupně vyrážejí za tajemstvím loděnice. Celá trasa vede podél řeky Lučiny, kde týmy postupně nachází zašifrované souřadnice, které je tak směřují k cíli – loděnici u Žermanic.

Mezitím co děti různě bloudí, my vedoucí se do cíle přesouváme auty. Tam nás však čekají jiné úkoly. Celý areál se musí připravit a také nafoukat lodě, do jiných pro změnu dolít benzín a prohřát motory. To se už počasí začíná měnit a vylézává sluníčko. Ani se tomu nechce věřit.

První tým doráží po cca 2 hodinách a vzápětí i druhý – ten náš složený napůl z Třince a Jablunkova. Alespoň se ukazuje, že nejsme žádné Béčka, jelikož vyráželi poslední a přišli skoro první. Pro příchozí je nachystán párek na opečení a pomalu s příchodem dalších týmů se rozbíhají i doprovodné aktivity jako lukostřelba, malby na obličej a lodě. K dispozici jsou dvě plachetnice, motorový člun, nafukovací palavy, kánoe a šestimístná pramice. To vše nepřetržitě praská ve švech a děti se střídají jako na běžícím páse. Hlavně aby na vodě mohli strávit co nejvíce času.

Ještě že nakonec byly modlitby za počasí vyslyšeny, odpoledne už pak bylo příjemné teplo. Celé setkání pak zakončil Petr Walach kázáním o tom, že Bůh zná dokonce i naše myšlenky a ví, co se nám tam v hlavě honí mezi těmi závity. Celou akci jsme si pořádně užili a s mnohýma se konečně opět viděli po delší době.