Chata Kyčera - Město v troskách

Jeruzalém nemá hradby!!

Čti více zde:

Tělocvična s rodiči!!

Rozhýbali jsme rodiče Smile

Čti více zde:

Vánoční přespávačka, aneb Kam se poděly Vánoce?

Velká detektivní hra! 

Čti více zde:

Výlet: Skalka

Další výlet na Beskydské vrchy

Čti více zde:

HomeVánoční přespávačka aneb Kam se poděly Vánoce?

Vánoční přespávačka aneb Kam se poděly Vánoce?

Ahoj kamarádi Smile.

 

Tak je za námi poslední akce roku 2017. Vánoční přepávačka nesla název "Kam se poděly Vánoce?" A o tom taky byla řeč. A nejen řeč, dokonce celá, velká, městská, stopovací hra! Jak  to probíhalo?

Hned po příjezdu do Jablunkova jsme se dověděli, že se v okolí pohybuje gang zvaný "Zloději Vánoc." Podezřelí se rozutekli po městě a my je hledali. Protože nejsme žádní amatéři, tak jsme se nejdříve pořádně zorganizovali. "Zločinci jsou čtyři, proto se rozdělíme do čtyř pátracích týmů...", zněl hlas komisaře před nastoupeným mužstvem. Trvalo to jen chvíli a jednotky, pod vedením našich agentů, vyrazily do ulic. 

Pár minut poté se ulice Jablunkova proměnily v otevřené bojiště. Procházející lidé mohli zahlédnout jak se z drobného deště vynořují pátrající postavy a opět mizí v některé z postranních ulic. Po náročném pátrání se nakonec našim detektivům podařilo zadržet všechny čtyři pachatele a dovést na centrálu. Zde probíhal výslech. Děti se dověděly, co všechno měli vlastně zločinci na svědomí. Každý z nich totiž zastupoval jednu věc, která je na Vánocích výrazná. Jsou to dárky, jídlo, tradice a shon. Zločinci byli odsouzeni, protože zničili původní smysl Vánoc - zprávu o tom, že Ježíš přišel na svět, aby nás zachránil z našich hříchů.

Po tomto soudu program pokračoval. Chvály, a samozřejmě rozdávání dárků. Nakonec volný program dlouho do noci (z poslední akce roku musí mít děti pořádný zážitek Wink). V sobotu už jen snídaně, krátce si něco zahrát a rychle na autobus. Doufám, že si to všichni užili stejně jako já...

 

Tim